Diagnostyka funkcjonalna dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych- podstawy rehabilitacji szkolenie certyfikowane

Cel kursu: Celem kursu jest podniesienie kompetencji studentów w obszarze nauk medycznych i o zdrowiu i przedstawienie możliwości diagnostycznych i terapeutycznych w rehabilitacji dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych.

Zakres kursu: Zakres kursu obejmuje zasady Manualnej Funkcjonalnej Analizy (MFA), podejście biomechaniczne w zespołowym leczeniu Dysfunkcji Układu Czynnościowego Narządu Żucia (UCNŻ).

Ponadto podczas szkolenia będzie miał miejsce praktyczny pokaz badania MFA, badania palpacyjnego mięśni oraz analizy posturalnej. Kurs obejmuje również zagadnienia diagnostyczne i terapeutyczne w fizjoterapii czaszkowo-żuchwowej, dysfunkcji czaszkowo-żuchwowej, żuchwowo-gnykowej. Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę o bólu w obszarze ustno-twarzowym, napięciowym bólu głowy i bólu klatki piersiowej związanych z zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego.

Harmonogram:

19 listopada 2022, 8:00 - 13:15