Jak zwiększyć sprzedaż? Skuteczne techniki sprzedaży dla dociekliwych

Cel modułu: Moduł ma na celu podniesienie kompetencji zawodowych w obszarze nauk humanistyczno – społecznych. Celem modułu jest zdobycie i utrwalenie wiedzy oraz umiejętności z zakresu skutecznych technik sprzedaży. Uczestnicy poznają techniki finalizacji sprzedaży, zasady efektywnej komunikacji z klientem, narzędzia do analizy potrzeb, sygnały gotowości zakupu oraz sposoby radzenia sobie z zastrzeżeniami klientów.

Zakres modułu: Skuteczna metoda sprzedaży opiera się głównie na zrozumieniu potrzeb klienta, a także sprawieniu, aby klient czuł, że traktujemy go indywidualnie. Wydaje się zatem, że umiejętności handlowca są głównie kwestią osobowości i wysokiego poziomu empatii. Tymczasem metod skutecznej sprzedaży można się nauczyć na specjalnie w tym celu przygotowanych zajęciach teoretyczno-praktycznych. Podczas modułu z technik sprzedaży i skutecznej komunikacji w obsłudze klienta studenci poznają procesy psychologiczne, ekonomiczne i biznesowe decydujące o powodzeniu lub porażce w kontaktach handlowych. Każdy uczestnik może podzielić się doświadczeniami i przeanalizować błędy, które popełnia w kontakcie z klientem. Trenerzy prowadzący zajęcia to w dużej mierze doradcy psychospołeczni z wieloletnim doświadczeniem. Uczą oni nie tylko konkretnych technik, ale przede wszystkim tego, że w kontaktach handlowych należy budować personalne więzi i wsłuchiwać się w drugą osobę. Podczas proponowanego modułu można zdobyć wiedzę na temat skutecznej prezentacji sprzedażowej firmowych produktów, zwiększyć pewność siebie i odwagę w bezpośrednich rozmowach handlowych oraz poznać umiejętności rozpoznawania potrzeb i oczekiwań klienta.

Liczba h: 16 h, w tym 8 h kontaktowych i 8 h pracy własnej,

Liczba edycji: 1 edycja,