Przypomnienie - koniec rekrutacji na szkolenia dla WPIA UJ

Studencie Wydziału Prawa i Administracji UJ weź sprawy w swoje ręce! Zrekrutuj się na darmowe szkolenie certyfikowane pt. Systemy wyszukiwania informacji prawnej - szkolenie praktyczne, szkolenie certyfikowane.

Drodzy Studenci, Drogie Studentki,

Rozwój zastosowania komputerów we wszystkich dziedzinach życia społecznego ma olbrzymi wpływ na pracę prawników. Zgodnie z raportem sporządzonym przez ABA (American Bar Association) 97% prawników w Stanach Zjednoczonych używa mobilnych technologii. Technologia informacyjna, a w szczególności użycie podłączonych do sieci komputerów osobistych, stanowi współcześnie jeden z podstawowych elementów pozwalających na wykonywanie tego zawodu.  W związku z tym rozwój nowoczesnych technologii informacyjnych i ich zastosowanie w sferze prawa nie tylko zmieniają charakter usług prawniczych, lecz także stawiają nowe wyzwania prawnikom, którzy w przyszłości - bez dysponowania odpowiednią wiedzą o charakterze informatyczno-prawnym - nie będą mogli w sposób efektywny uprawiać swojego zawodu.

Mając na uwadze powyższe studencie Wydziału Prawa i Administracji UJ weź sprawy w swoje ręce! Zrekrutuj się na darmowe szkolenie certyfikowane pt. Systemy wyszukiwania informacji prawnej - szkolenie praktyczne, szkolenie certyfikowane.

Szkolenie ma na celu zapoznać uczestników kursu z praktycznymi aspektami obsługi najpopularniejszych systemów informacji prawnej tj. Lexa i Legalisa. Zakres kursu obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. W trakcie zajęć uczestnicy przećwiczą na prawdziwych przypadkach obsługę programów, wyszukiwanie aktów prawnych, śledzenie nowelizacji, pracę z orzeczeniami i publikacjami doktryny. Ponadto uczestnicy poznają dobre praktyki w pracy ze wskazanymi programami. Dopełnieniem szkolenia będą materiały dodatkowe w postaci quizów oraz zadań do pracy własnej.

Podczas szkolenia na pewno uzyskacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania:

• Czym są informacja prawna i informatyka prawnicza?
  • Jakie są wady i zalety systemów bezpośredniego i pośredniego udostępniania informacji prawnych?
  • Jakie są kierunki rozwoju nowych koncepcji wyszukiwania informacji prawnej?

Harmonogram kursu:

Kod kursu: zin.kst-6.27.z

godz. 9:00 - 12:00, 12:30 - 15:30

Grupa 1: 28.01.2022

Grupa 2: 25.02.2022

Kod kursu: zin.kst-6.27.l

godz. 9:00 - 12:00, 12:30 - 15:30

Grupa 1: 25.03.2022

Grupa 2: 29.04.2022

Grupa 3: 27.05.2022

Rejestracja:

Dla osób, które posiadają żeton – samodzielna rejestracja w systemie USOSweb (do 10.01.2021)

• Semestr zimowy, kod rejestracji: ZINTEG-21/22_kst-1/2
  • Semestr letni, kod rejestracji: ZINTEG-21/22_kst-2/L (rejestracja dostępna od 23.12.2021, godz. 10:00)

Dla osób, które nie posiadają żetonu  - ręczny zapis poprzez ankietę (z wybranymi osobami skontaktujemy się mailowo):

Przypominamy, że w rekrutacji mogą wziąć udział Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia (studia licencjackie, studia magisterskie, studia jednolite magisterskie) - będący na 2-ch ostatnich latach studiów (4 ostatnie semestry), którzy posiadają żeton ZINTEG-21/22.

Dostępne żetony można sprawdzić tutaj: https://www.usosweb.uj.edu.pl/kontroler.php?_action=dla_stud/zetony/index#/cart.

Zespół projektu

Biuro Projektu ZintegrUJ