ZADANIE 3 - Włączenie wykładowców z zagranicy posiadających osiągnięcia w pracy naukowej lub zawodowej w realizację zajęć dydaktycznych na UJ na studiach wyższych

I Celem Zadania 3 jest umiędzynarodowienie nauczania poprzez włączenie wykładowców z zagranicy w realizację programów kształcenia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

II W ramach Projektu ZintegrUJ istnieje możliwość włączenia wykładowców z zagranicy, posiadających osiągnięcia w pracy naukowej lub zawodowej w celu realizacji przez nich zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim na studiach wyższych. Ma to na celu wzmocnienie internacjonalizacji kształcenia na uczelni.

I. Obszar nauk humanistycznych w tym dyscyplina naukowa:

1) Filozofia;

2) Historia;

3) Językoznawstwo;

4) nauki o kulturze i religii;

5) nauki o sztuce.

Łączna liczba godzin dydaktycznych: 184

Łączna liczba wykładowców zagranicznych: 10 (w tym 6 UE, 4 spoza UE)

Kierunek: studenci i doktoranci wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim z obszaru nauk humanistycznych.
Czas realizacji: lata akademickie 2018/2019;2019/2020;2020/2021; 2021/2022; 2022/2023.

II. Obszar nauk inżynieryjno-technicznych w tym dyscyplina naukowa:

1) inżynieria biomedyczna

2) inżynieria chemiczna

Łączna liczba godzin dydaktycznych: 80

Łączna liczba wykładowców zagranicznych: 6 (w tym 5 UE, 1 spoza UE)

Kierunek: studenci i doktoranci wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim z obszaru nauk inżynieryjno-technicznych.

III. Obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu w tym dyscyplina naukowa:

1) nauki farmaceutyczne

2) nauki medyczne

3) nauki o zdrowiu

Łączna liczba godzin dydaktycznych: 120

Łączna liczba wykładowców zagranicznych: 6 (w tym 4 UE, 2 spoza UE)

Kierunek: studenci i doktoranci wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

IV. Obszar nauk rolniczych w tym dyscyplina naukowa:

1) nauki leśne;

2) technologia żywności i żywienia.

Łączna liczba godzin dydaktycznych: 70

Łączna liczba wykładowców zagranicznych: 3 (w tym 2 UE, 1 spoza UE)

Kierunek: studenci i doktoranci wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim z obszaru nauk rolniczych.

V. Obszar nauk społecznych w tym dyscyplina naukowa:

1) ekonomia i finanse;

2) geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna;

3) nauki o bezpieczeństwie;

4) nauki o komunikacji społecznej i mediach;

5) nauki o polityce i administracji;

6) nauki o zarządzaniu i jakości;

7) nauki prawne;

8) nauki socjologiczne;

9) pedagogika;

10) psychologia.

Łączna liczba godzin dydaktycznych: 632

Łączna liczba wykładowców zagranicznych: 30 (w tym 23 UE, 7 spoza UE)

Kierunek: studenci i doktoranci wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim z obszaru nauk społecznych.

VI. Obszar nauk ścisłych i przyrodniczych w tym dyscyplina naukowa:

1) matematyka;

2) nauki biologiczne;

3) nauki chemiczne;

4) nauki fizyczne;

5) nauki o Ziemi i środowisku.

Łączna liczba godzin dydaktycznych: 279

Łączna liczba wykładowców zagranicznych: 15 (w tym 8 UE, 7 spoza UE)

Kierunek: studenci i doktoranci wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych.

Czas realizacji: lata akademickie 2018/2019;2019/2020;2020/2021; 2021/2022; 2022/2023.

Opis obecnej procedury zgłoszenia kursu, który powinien być prowadzony w języku obcym  - angielskim i Wykonawcy z zagranicy w ramach Zadania 3:

1. Przesłanie do Biura Projektu ZintegrUJ propozycji zajęć zgodnie z załącznikami. (Załącznik 1 formularz zgłoszeniowy, Załącznik nr 2 - sylabus do zajęć oraz CV Wykonawcy) przez pracownika UJ. Propozycja zajęć powinna zostać zgłoszona jak najwcześniej min. 2-3 miesiące przez planowanymi zajęciami.

2. Zbieranie i rozpatrywanie przesłanych propozycji zajęć przez Biuro ZintegrUJ. W ocenie zgłoszenia znaczącą rolę będzie odgrywać uzasadnienie celowości kursu oraz uzasadnienie dot. Wykonawcy.

3. Po analizie przesłanego zgłoszenia Biuro ZintegrUJ do 7 dni udzieli informacji zwrotnej czy zgłoszenie zostało przyjęte.

4. Następnie Biuro Projektu składa wniosek do DZP UJ.

5. Podpisanie umowy z Wykonawcą.

6. Rezerwacja terminu zajęć, lotu poprzez Biuro ZintegrUJ.

7. Przylot wyłonionego Wykonawcy z zagranicy w celu przeprowadzenia zajęć / lub realizacja zajęć w trybie zdalnym.

8. Dostarczenie do Biura ZintegrUJ dokumentów, będących podstawą do odebrania zlecenia i wypłaty wynagrodzenia (m.in. listy obecności, materiały z zajęć i inne ew. materiały ustalone w umowie).

Nasz program zapewnia:

- pokrycie kosztów transportu m.in. kosztów lotu samolotem (dzień przed rozpoczęciem zajęć oraz dzień po ich zakończeniu),

- wynagrodzenie za przeprowadzone zajęć oraz opracowane materiałów dydaktycznych do zajęć (zgłaszane zajęcia muszą mieć wymiar min. 15 godzin dydaktycznych na przeprowadzenie zajęć i więcej, jeżeli są to zajęcia stacjonarne), a główną grupą docelową zajęć są studenci.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Sylwią Skórkiewicz:
@: sylwia.skorkiewicz@uj.edu.pl

tel: 532 400 548

więcej o

Prezentacja ZintegrUJ - formatka do pobrania dla prowadzących

więcej o Prezentacja ZintegrUJ - formatka do pobrania dla prowadzących

więcej o Formularz zgłoszeniowy

Lista obecności - formatka

więcej o Lista obecności - formatka

Oświadczenie do ZUS

więcej o Oświadczenie do ZUS

Przedstawione w zakładce "więcej" kursy są realizowane w ramach projekt ZintegrUJ -  Kompleksowy Program Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego, który  spaja różne aspekty działalności dydaktycznej oraz uwarunkowania, w których działania te są realizowane w praktyce, środki dydaktyczne, kadrę: naukowo-dydaktyczną, administracyjną i zarządzającą, podporządkowując je głównym celom strategicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.  więcej o