1.    Dietetyka sportowa. Skuteczny trener personalny

Cel kursu: uzupełnienie wiedzy dotyczącej prawidłowego żywienia w połączeniu z odpowiednim poziomem aktywności ruchowej. W ramach kursu zostaną przedstawione aktualne zalecenia/strategie, które mają zastosowanie w redukcji masy ciała oraz wybrane wytyczne kierowane do osób aktywnych sportowo.

Punkty ECTS: 1

Liczba godzin: 25 h

Grupa docelowa: studenci/ki 4 ostatnie semestry CM UJ

Forma zajęć: ZDALNIE

•             Rejestracja żetonowa trwa do 25.04.2021 r.: https://tiny.pl/rshgb

•             Kurs planowany jest maj – czerwiec 2021 r. W przypadku, gdy kurs będzie pokrywał się z zajęciami obowiązkowymi, możliwa jest rezygnacja z kursu max. na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.

2.    Praktyczne aspekty diagnostyki obrazowej w oparciu o programy i konsole symulacyjne

Tematyka kursu:

1.  Ochrona radiologiczna, organizacja pracowni, współpraca personelu.

2.  Tomograf Komputerowy – historia, budowa, zasady działania, podstawy fizyczne, rodzaje, obrazowanie, ułożenie pacjenta, protokoły.

3. Rezonans Magnetyczny - historia, budowa, zasady działania, podstawy fizyczne, rodzaje, rodzaje, obrazowanie, ułożenie pacjenta, protokoły

4. Angiograf - historia, budowa, zasady działania, podstawy fizyczne.

5. Urządzenia towarzyszące: stacja do postprocessingu, wstrzykiwacz automatyczny

6. Podstawy fizyczne: krótka historia obrazowania rezonansem magnetycznym, wprowadzenie do konstrukcji aparatów diagnostycznych, fizyczne podstawy obrazowania MR – akwizycja warstw, podział sekwencji obrazowani MR, pojęcie relaksacji

w obrazowaniu MR, opcje i parametry obrazowania, awarie i artefakty, standardy nazewnictwa parametrów MR według producentów.

Rejestracja żetonowa przez USOSweb już trwa do 25.04.2021 23:59!

Więcej informacji o kursie: Praktyczne aspekty diagnostyki obrazowej w oparciu o programy i konsole symulacyjne - ZintegrUJ - Uniwersytet Jagielloński

Cel kursu: Moduł umożliwia pogłębienie wiedzy technicznej dotyczącej poszczególnych metod obrazowania oraz przede wszystkim - praktyczne ćwiczenia z zakresu wykonywania i planowania poszczególnych procedur diagnostycznych bez udziału pacjenta, co w warunkach standardowych nie jest możliwe.

Termin: Kurs planowany jest na 21.06.2021 r. do 30.07.2021 w formie stacjonarnej. W przypadku, gdy kurs będzie pokrywał się z zajęciami obowiązkowymi, możliwa jest rezygnacja z kursu max. na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Forma zajęć: STACJONARNIE