Celem Zadania 5 jest zwiększenie jakości i efektywności kształcenia na studiach doktoranckich oraz rozwój młodej kadry naukowej poprzez opracowanie i realizację Jagiellonian Interdisciplinary PhD Programme / Jagielloński Program Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w języku angielskim. W powyższym programie o zasięgu międzynarodowym, włączającym formy edukacji podnoszące kompetencje badawcze i dydaktyczne, będzie mogło wziąć udział 150 doktorantów.

Przewiduje się następujące formy wsparcia:

1. realizacja Jagiellonian Interdisciplinary PhD Programme,
  2. program stypendialny dla doktorantów,
  3. program wsparcia mobilności naukowej dla doktorantów:
  1. dofinansowanie do wyjazdów na staże zagraniczne, szkoły letnie, etc.,
  2. dofinansowanie do wyjazdów na konferencje.